TLV Fashion Week

הצצה למאחורי הקלעים של התצוגה שלנו…

שבוע האופנה מגיע. מנה מרוכזת של סטייל וזוהר. האורות עולים, המוזיקה פורצת, המסך הענק מתחיל להבהב מאחור, עיתונאים שולפים פנקסים (טוב, אייפדים), צלמים מרוכזים בקצה המסלול- מדי פעם מבזיק פלאש שמבשר על הבאות. פעם בשנה (ומקסימום פעמיים ) יושבים יחדיו קולגות מכל פינה בתעשיית האופנה באולם אחד מלא מפה לפה, מתלחששים ומסתכלים סביב, מחכים בקוצר רוח ללוק החדש והמרענן של העונה, ליציאה הפאשניסטית- מה שיבוא, יהיה מרגש. ואיך לא? השראה של מיטב המוחות היצירתיים, וחודשים של עשיה שתומצתו לשבוע מפואר אחד. שנים של איסוף השראות, חודשים של עבודה, מאות ידיים שעוסקות במלאכה ללא הרף, בימאים, סטייליסטיות, בגדים, קולבים, ישיבות מוזיקה, וכל אלה מלוטשים ביד אומן לתצוגה אחת של כמה דקות. כשהוזמנתי לסקר את תהליך ארגון התצוגה של מיכל נגרין בשקיפות מלאה, לא יכולתי לסרב. יש מישהו שלא היה רוצה להיות זבוב על הקיר כשהקסם הזה מתרחש?

אז הנהכל ההחלטות, כל ההתלבטויות, כל הרעיונות, ואפילו כמה סודות

באג’נדה: פגישת סטיילינג עם מזל חסון
המקום: חדר הישיבות בבניין של מיכל נגרין
האוירה: משפחתית וקדחתנית
זמן: עשרה ימים לפני התצוגה

הנוכחים: מיכל נגרין, יד ימינה סמדר פורטנוי (שעל שמה נקרא “קומבינזון סמדי”), יפעת פסטרנק מנהלת השיווק, בטי מאייר מעצבת הבית, עדי הסטאז’רית עם השיער הכחול ובוגרת ויצ”ו, איילה לויט מנהלת הפיתוח העסקי שלנו ,מזל חסון הסטייליסטית האגדית, ואני- הזבוב על הקיר, לשירותכם.

הצוות בפעולה - צילום יפעת פסטרנק

הצוות בפעולה

קומבניזון על שם סמדי

קומבניזון על שם סמדי

 

 

 

 

לתכנן ולעצב קולקציה לוקח זמן. המון זמן. לפגישת הסטיילינג מגיעים רק אחרי חודשים של עבודה קשה ומרוכזת על הקולקציה. בחירת השראות, ישיבות על גזרות וגרפיקות, גזירות ותפירות, החלטות לגבי מה בפנים ומה בחוץ, שזו בפני עצמה משימה קשה כשלוקחים בחשבון את העושר העיצובי פה במסדרונות. המקום הענק הזה, בית מיכל נגרין, כולו גרפיקות ועיצובים. החל מהרצפה, המשך בקירות, במעליות וכלה במסנני המים, שלא לדבר על פריטים כמו מנורות, ספות, ושולחנות. עד כדי כך, שהעובדים המציאו פועל רלוונטי שאותו הם מטים בכל הצורות האפשריות, פועל שאומר הכל- “לנגרן”, “ניגרון”, “מנוגרן”.

 

 

 

 

מזל חסון, סטייליסטית מוכשרת הידועה בגישת ה- no bulshit שלה, היא אחת שלא מבזבזת זמן על דברים שוליים כמו “מה נשמע” ו”איזה יופי את נראית”. היא באה לעבוד, לא לקשקש. מהרגע שנכנסה היא מנהלת את הפגישה במקצועיות וביד רמה. וזו לא פוזה- היא עובדת קשה. במשך כל הפגישה היא לא ישבה לרגע אחד. מרזים קילו רק מלהסתכל עליה זזה במהירות ממקום למקום בשיא הפוקוס. הדגמים הוצגו בפניה אחד אחד, חלקם על קולב, חלקם נלבשו, שאחרי דיון של כמה דקות בינה לבין המעצבת בטי מאייר לכל אחד מהם מיד הוצמדה תמונת הדגם, מספרו על המסלול לפי סדר ההופעה, וכל האביזרים הנלווים אליו- עגילים, שרשראות, רבידי בד משובצים, neckpeace, עליוניות, וסוגים שונים של תחרה. וטבעות. הרבה טבעות .

“הרעיון הוא לערוך את התצוגה נכון כדי שיהיה לה ווליום נכון על המסלול- פתיחה נכונה, סגירה נכונה, נעליים, אביזרים, תכשוט, הכל צריך להיות כמה שיותר נכון, ככה שכל יציאה תהיה תמונה מושלמת” מסבירה מזל כשמצליחים לתפוס אותה ליותר מחצי דקה “אני מתכוונת לאוורר את אופן לבישת הדגמים ולארגן את סדר ההצגה שלהם ככה שהשפה בה תדבר התצוגה הזאת תהיה של פאשן גבוה ומתוחכם, שפה שמשתקפת היטב בפרסומת האחרונה עם נועה תשבי. התצוגה כמובן תהיה מאד מיכל נגרין כמו שאנחנו מכירים אותה, עם הייחודיות שלה, אבל תיישר קו עם שבועות האופנה בעולם, ותהיה ברורה ונגישה.”

הרבה קריאות כמו “לא, לא, לא! בלי עגילים. שרשרת זה מספיק” נשמעו בשעות הקרובות, לפעמים הדעות היו חלוקות, אבל זכות הווטו של מיכל לא נוצלה-  נדמה שמרגע שהיא סומכת ידה על כישוריו של בעל מקצוע, היא נוטה לפרגן לו את כל הבמה, תכונה נדירה בכלל, ובעולם האופנה בפרט. מיכל נגרין, שעל פי החזון שלה בנויה הקולקציה הזאת וכל החברה האדירה הזאת, שומרת את זכות הווטו שלה למקרים קיצוניים בלבד, כמו למשל הורדת אלמנט תחרה משמלה, פעולה שעשויה לפגום בגימור, וחלילה להפוך אותו לפחות ממושלם.

מיכל נגרין בהכנות אחרונות לתצוגה

מיכל נגרין בהכנות אחרונות לתצוגה

אחת ההשראות העיקריות בתצוגה היא הקלאסיקה ההוליוודית אודרי הפברן, היפיפיה ללא עוררין השמלות בהשראתה הן מחווה לכל מה שהוא אצילי ועל זמני, ובנוסף לדגמים שנקראים “שמלות אודרי”אלמנטים במדיות שונות יהיו שזורים גם בתצוגה עצמה.

אודרי הפברן

אודרי הפברן

דגם אחרי דגם אובזר, תוכשט, ונתלה בחזרה על הקולב. תוך כדי ההחלטות החותכות והפרגמטיות של מזל, עלו גם כמה התלבטויות שנוגעות לקונספטים כלליים יותר.

 • 20 דוגמניות, שלוש תמונות, כל דוגמניות מחליפה בגדים פעם אחת וחמש מהן יחליפו פעמיים
 • השיער יהיה בסגנון אחיד, כנראה אסוף. החלטה ספית תתקבל בישיבת שיער ואיפור
 • הוחלט לרדת מרעיון קבוצות הצבעים שלפיהם הדגמים היו מסודרים קודם (שחור זהב, כחול רויאל, פודרה) וללכת על שלוש תמונות שבהן הצבעים דווקא יהיו מעורבבים. הרעיון שעומד מאחורי ההעמדה הזו הוא ליצור תמונות שמורכבות מגרפיקות וצבעים שונים שמתכתבים זה עם זה ויוצרים יחד סיפור. סיפור של צבעוניות, גזרה וגרפיקה. זה  מה שמאפשר לעין לתפוס את מלוא מורכבות שלהם ואת עושר המרקמים. כשהם מסודרים לפי ז’אנרים (דרמטי, קז’ואל, young, רומנטי) העין תוכל לתפוס את מלוא המורכבות של הדגמים ואת עושר המרקמים.
 • רקדניות. איזה רקדניות אתם שואלים? גם מזל חסון שאלה- למיכל נגרין חשובה מאד ההבעה
  הרגשית בתצוגה- רק דוגמניות שהולכות על המסלול זה לא מספיק מבחינתה, אבל מזל, בתור אחת שנחושה בדעתה לאוורר ולפשט את התצוגה, התלבטה. נזרקו כמה אופציות דלות קלוריות בעניין הזה, כמו למשל רק רקדנית אחת, רקדניות רק בסוף, רק בהתחלה, שהדוגמניות ירקדו, שהרקדניות ידגמנו. ועל זה נאמר- עוד נראה.
 • נעליים- הוחלט ללכת על נעלי עקב 12 ס”מ בשני צבעים- זהב ושחור. צריך להזמין נעליים לעשרים דוגמניות, אבל בנתיים מחכים לטלפון ממשרדי ההפקה. פתרון הביניים הוא להזמין 30 זוגות נעליים- עשרים במידה ארבעים, חמישה במידה 41 וחמישה במידה 39, ולהסתדר עם רפידות.
 • טבעות- האלמנט האחד שיחזור על עצמו בכל אבזור של דגם הוא הטבעות- טבעת גדולה, חמש טבעות קטנות, תכשיטי יד עם טבעות, צפו להרבה טבעות.

שלוש שעות אחר כך כולם היו גמורים מרוב משימות, דגמים, ארגונים והתלבטויות, ופתאום קלטנו שבעצם לא נשאר כל כך הרבה זמן עד התצוגה. למעשה החזרה הגנרלית היא ביום ראשון, עוד שבוע בלבד, ואם לא סופרים את שישי ושבת, זה בסך הכל ארבעה ימי עבודה. התחושה היתה דומה באופן מפתיע לתחושה שיש בשבוע שלפני מעברי דירה: מצד אחד התרגשות לקראת החדש, תחושת קתארזיס וסיפוק מביצוע המשימה, מצד שני ראש כואב מרוב מחשבות, דאגות של “איך נספיק”, “מה יהיה אם פתאום יהיו הפתעות”, והידיעה שלא משנה כמה טוב יהיה התכנון, תמיד משהו ברגע האחרון יגרום כמעט להתקף לב- הארון לא יעלה בחדר המדרגות, המובילים לא יגיעו בזמן, או שסתם ירד גשם. לא שזה משנה. בתצוגה, כמו בתצוגה, the show must go on, ולא משנה איזו בעיה בלתי צפויה תצוץ, עדיין ביום חמישי בערב הבגדים צריכים להיות ארוזים ומוכנים בשקי ניילון, החזרה הגנרלית בראשון בבוקר, והשעון המנוגרן מתקתק.

3 thoughts on “TLV Fashion Week

 1. אני מאד אשמח לבוא לתצוגה איך אפשר
  לבוא? קונים כרטיסים?

  • אודה לקבלת תאריך,ומיקום בבקשה,תודה להזדמנות

   • היי נדיא התצוגה תערך במתחם התחנה ביום שלישי הקרוב בבוקר , לצערי האירוע סגור לעיתונאים בלבד…
    שבוע נפלא

Comments are closed.