Michal Negrin Fashion show TLV- Fashion week שבוע האופנה מיכל נגרין

באג’נדה: תצוגת אופנה
המקום: שבוע האופנה מתחם התחנה
האוירה: מרגשת!!!
זמן: רגע לפני תחילת התצוגה

 שבוע האופנה הגיע! סוף סוף! אבל העבודה עוד לא הסתיימה- למעשה עכשיו זה השיא

מאחורי הקלעים של התצוגה היה רועש- ה”ווווששש” של הפנים יחד עם “תססס” של בקבוקי הספריי, צחוקים של הדוגמניות והאנשים הטובים של מיכל, שלמרות שלא ישנו חודש, נראים עירניים להפליא. מיכל נגרין רצה הלוך וחזור ולא נחה לרגע, בטי מאייר, כולה זורחת בשמלה שחורה ייצוגית עם חיוך מרוח מאוזן לאוזן, יפעת פסטרנק – מדברת עם עיתונאים, מרגיעה, מנהלת ומתזמנת, מזל חסון סוגרת את כל הקצוות ומפקחת על ההלבשה והתכשוט, עדה לזורגן מאפרת את נועה תשבי, הצוות שלה מאפר את הדוגמניות ואבי פדידה, שבידיו האמונות הופקד עיצוב השיער הגבוה,  מנפנף לכל עבר ברעמתו השועלית. צלמים מכל רשתות התקשורת מחכים מחוץ לאוהל התצוגה, דוגמניות יוצאות עם קרואסון ביד (כן כן!) בקיצור, בלגן. בלגן מרגש וכיפי. יש המון דברים שעוד צריך לעשות רגע לפני התצוגה. מגיעים אורחים בהפתעה וצריך לארגן להם כרטיסים, סידורים טכניים אחרונים של הבמה והציוד, וגם דברים שלא ידעתי שקיימים בכלל. בשלב מסוים ראיתי את בטי יושבת על הרצפה ומדביקה תמונות על בריסטול. שיעור יצירה זה בטח לא, אמרתי לעצמי והתקרבתי לבדוק- התמונות היו תמונות ממוזערות של הדוגמניות לבושות בכל השמלות, מודבקות משמאל לימין לפי סדר היציאה, כדי שיהיה לבימאים משהו ויזואלי להתבסס עליו בזמן אמיתי.

אחרי שבועיים מתישים במיוחד, מלאים בפגישות, מדידות, התלבטויות והחלטות, הנה אני, הזבוב שלכם על הקיר, יושבת בשורה הראשונה לבושה במיטב מחלצותי, סופגת את האוירה. ממש לפני רגע כבו האורות והלוגו של מיכל נגרין הופיע על המסך בסוף המסלול. עוד רגע המוזיקה תתחיל, וכל הדבר הזה יקרום עור וגידים. בנתיים צוטטתי לשיחות בקהל. חלקם לא אכלו בבוקר, אחרים לא ישנו בלילה, וכולם לא ממש ידעו למה לצפות בתצוגה הזאת. הם מכירים הסגנון של מיכל נגרין מהתכשיטים שלה, שמפורסמים בכל העולם, אבל לא היה להם מושג מה יקרה כאן על המסלול עוד דקות מספר. הרבה תכשיטים? הרבה הדפסים? צבעוני? אוריינטלי? האם מיכל תשעה את המצופה ממנה או שצפויה להם הפתעה? הם לא ידעו, אבל היה אפשר לראות שהם ממש סקרנים, וסקרנות זה מצוין.

ואכן, התצוגה לא הכזיבה אותם. היו כמה רגעי שיא בעשר הדקות הקרובות, והראשון בהם הגיע מיד בהתחלה- השמלה הראשונה שיצאה למסלול עטפה את לא אחרת מאשר הפרזנטורית, הזמרת, השחקנית והיפיפיה נועה תשבי, שהגיעה בהפתעה במיוחד מלוס אנג’לס קליפורניה כדי לקחת חלק באירוע והתקבלה בתשואות כחול לבן. כמו חתולה אמיתית היא השתלטה על הליכת המסלול בשתי שניות, ונראתה מקצוענית כהרגלה. כזו היא הנועה תשבי שלנו- איפה שלא תשימו אותה, היא תטביע את הסיטואציה בחן שלה, וזהו. אוהבים אותה כאן כל כך שהיה נדמה שמצידם שהיא תצא ותיכנס עם כל הדגמים. ההפתעה הבאה שהקהל העריך היתה תמונת ה”young”- קבוצה של שמונה אאוטפיטים קלילים יותר שהתאפיינו בשילובים כגון חצאיות טו-טו קשיחות עם מחוכים מנוגרנים בצבעים שונים, חולצות וגופיות מודפסות מעל טייצים מעור שחור ועוד כהנה וכהנה התאמות יומיום לבישות ורעננות להפליא. ההפתעה השלישית בתצוגה היתה כמובן הריקוד. זוכרים את הריקוד המפורסם מהפוסטים הקודמים? אדית פיאף החלה להתנגן ברקע, בניגוד גמור לשיר שהיה לפניה, וקבוצת רקדניות מתוכשטות ולבושות בשמלות פלמנקו נשפכו אל הבמה. הריקוד נמשך לא יותר משתי דקות, אבל היה, בדיעבד ואחרי כל ההתלבטויות, פשוט רעיון גאוני. חוסר השגרתיות שבדבר גרם לתצוגה להיות זכירה, האתנחתא היתה נעימה ואפשרה לקהל לעכל את מה שראו קודם לכן, הריקוד היה קצר, חינני, והשיר, שבלט בזרותו בפלייליסט תרם להדגשת הבגדים שהופיעו על הבמה לפניו ואחריו.  מיכל קיבלה את הביטוי הרגשי שהיה חסר לה בתצוגה,  הריקוד לא העמיס על התצוגה, אלא דווקא ריווח אותה ונתן לה שירות חשוב. התמונה האחרונה של התצוגה שהציגה שפע של שמלות דרמטיות, נחתמה גם היא על ידי נועה תשבי, שוסיימה את התצוגה בשיא נוסף.

לסיכום שבוע האופנה 2012- הדומגניות היו מהממות, השיער היה משגע, האיפור היה טוויסט אומנותי של ממש, העריכה של התצוגה והסטיילינג היו מעולים, היה מאורגן היטב, היה מפתיע, היתה נועה, היו פרגונים , היה יום שמש מדהים אחרי ארבעה ימי גשם זלעפות, ולמעט עליונית אחת שנשמטה איכשהו מהסבב ולא עלתה לבמה, היה מושלם. ועכשיו, לישון. רצוי עד שבוע האופנה 2013, כדי לצבור כוחות.

לצפייה בכתבות:

אתר וואלה:
http://fashion.walla.co.il/?w=/2101/2585488
אתר מה קרה?
http://www.makara.co.il/?p=39854

אתר מאקו

http://www.mako.co.il/entertainment-celebs/local/Article-057cfbd25d9fa31006.htm&sCh=46bbe76404864110&pId=237936823 

נענע 10
http://lifestyle.nana10.co.il/Article/?ArticleID=937181

פלאפלפאשן
http://www.falafelfashion.com/